ЧЕРВОНОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА

ЧЕРВОНОГРАДСЬКОГО РАЙОНУ

Львівської області

В И К О Н А В Ч И Й    К О М І Т Е Т

Р І Ш Е Н Н Я

18.06.2024

м.Червоноград

144

 

 

 

 

 

 

 

 

Про Подання щодо присвоєння звання «Почесний громадянин Червоноградської міської територіальної громади»  Сарчук Євдокії Іванівні

 

 

 

 

 

 

 

               

 

Керуючись статтями 40, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положенням про присвоєння звання «Почесний громадянин Червоноградської міської територіальної громади», затвердженим рішенням Червоноградської міської ради від 10.08.2023 № 2038 «Про затвердження Положення «Про присвоєння звання «Почесний громадянин Червоноградської міської територіальної громади» в новій редакції», враховуючи  подання голови Всеукраїнського Братства вояків УПА, станичного Червоноградського Братства воїнів національно - визвольної боротьби УПА, голови Червоноградського міського товариства політичних в’язнів і репресованих, голови громадської організації «Фундація розвитку та стратегічних змін», в.о. директора комунального закладу Червоноградської міської ради «Будинок воїна» виконавчий комітет Червоноградської міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

  1. Погодити кандидатуру Сарчук Євдокії Іванівни до присвоєння їй звання «Почесний громадянин Червоноградської міської територіальної громади», зазначену у Поданні щодо присвоєння звання «Почесний громадянин Червоноградської міської територіальної громади» (далі Подання), що додається.

 

  1. Направити Подання Червоноградській міській раді для розгляду питання щодо присвоєння  звання «Почесний громадянин Червоноградської міської територіальної громади» Сарчук Євдокії Іванівні.

 

  1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Коваля В.С.

 

 

Міський голова        (підпис)                                                 Андрій ЗАЛІВСЬКИЙ

 

 

                                                                            Додаток

                                                                            до рішення виконавчого комітету

                                                                            Червоноградської міської ради

                                                                            від 18.06.2024144

 

 

                                       Подання щодо присвоєння звання

«Почесний громадянин Червоноградської міської територіальної громади»

 

Сарчук Євдокія Іванівна – борець за волю і незалежність України, провідниця ідей Степана Бандери. Вона народилась 08 червня 1924 року.

У 1942 році, у часи війни, на Волині створилась УПА і Євдокія вступила до її лав. У сотні Чорноти в селі Джурові Снятинського району проходила вишкіл і медичні курси.

         В УПА з 1942 до 1945 року виконувала функцію медичної сестри Українського Червоного Хреста, а до 1946 року була районовою сітки в сотні Чорноти (псевдо «Ніна»).

            25 грудня 1945 року відбулась остання конференція в селі Орельці, на якій була присутньою Євдокія. Рішенням конференції була направлена в село Чернелицю Городенківського району в якості районової.

            Євдокія пройшла катівні сталінських концтаборів (10 років), п’ять років заслання на Колимі. З 1991 року продовжувала активну громадську  роботу, являючись членом Братства ОУН-УПА, як учасник бойових дій УПА.

            Неодноразово нагороджувалась грамотами і медалями місцевого і обласного рівня. На даний момент прикута до ліжка, втратила зір, але повна віри та оптимізму. Вірить в перемогу України, молиться за неї, за воїнів, за весь український народ. 

          Євдокія Іванівна являється  живим свідком столітньої історії України і  активним учасником боротьби за її волю і незалежність.

За великий особистий багаторічний внесок у боротьбу за волю і незалежність України, велику жертовність, патріотизм, любов до рідної землі та з нагоди  сторічного Ювілею від Дня народження просимо присвоїти звання «Почесний громадянин Червоноградської міської територіальної громади» Сарчук Євдокії Іванівні.

 

 

Керуючий справами

виконавчого комітету                      (підпис)                                Георгій ТИМЧИШИН

 

 

 

 

Номер рішення 144
Дата прийняття рішення 2024-06-18
Чинність Чинне
Галузь Гуманітарна сфера
Приєднані файли:
№144 Рішення виконкому Почесний Сарчук.rtf
Поширити: