ЧЕРВОНОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА

ЧЕРВОНОГРАДСЬКОГО РАЙОНУ

Львівської області

шістнадцята сесія восьмого скликання

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

 

____________   

м.Червоноград

№________

 

Про звернення Червоноградської міської ради до Президента України щодо вжиття заходів для 
запровадження санкцій щодо народних депутатів, посадових осіб органів державної влади і місцевого
самоврядування, а також олігархів, які втекли за кордон у період 30 січня – 16 лютого 2022 року

 

          

Керуючись ст.ст. 140,144 Конституцiї України, Законом України «Про мiсцеве самоврядування в Українi», враховуючи потенційну загрозу зменшення показників місцевих бюджетів вже у 2022 році, внаслідок ухвалення Постанови Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2021 року № 1147,   Червоноградська мiська рада

 

ВИРIШИЛА:

 

  1. Прийняти звернення Червоноградської міської ради до Президента України щодо вжиття заходів для  запровадження санкцій щодо народних депутатів, посадових осіб органів державної влади і місцевого самоврядування, а також олігархів, які втекли за кордон у період 30 січня – 16 лютого 2022 року, що додається.

 

2.        Контроль за виконанням рiшення покласти на постiйну комiсiю з питань депутатської дiяльностi, забезпечення законностi, антикорупцiйної полiтики, захисту прав людини, сприяння децентралiзацiї, розвитку мiсцевого самоврядування та громадянського суспiльства, свободи слова та iнформацiї  (Майданович С.В.).

 

 

 

          

 

Міський голова 

 

Андрій ЗАЛІВСЬКИЙ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Президенту України

В. ЗЕЛЕНСЬКОМУ

 

 

Звернення Червоноградської міської ради до Президента України

щодо вжиття заходів для запровадження санкцій щодо народних депутатів, посадових осіб органів державної влади і місцевого самоврядування, а також олігархів, які втекли за кордон у період

30 січня – 16 лютого 2022 року

 

 

Московська збройна агресія проти України триває вже вісім років. Московія окупувала Крим, частину Донецької та Луганської областей і не збирається на цьому зупинятися. Її мета – знищити Українську державу, саму українську ідентичність і повернути українців у новітній совєцький союз із усіма руйнівними для нашої нації наслідками. На своїх багнетах московити несуть українцям терор, геноцид, тотальне винищення.

 

Кремль постійно нагнітає безпекову ситуацію, накопичуючи війська і техніку, проводячи сухопутні й морські маневри поблизу кордонів нашої держави. Московська влада погрожує Україні та Європі повномасштабною війною, висуваючи ультиматуми й вимагаючи так званих гарантій безпеки для себе, при цьому абсолютно нехтуючи такими самими правами нашої нації і держави.

 

Для нас однозначно – жодні поступки ворогу є неприйнятними! Питання суверенітету, адміністративно-територіального устрою, змін до Конституції України чи втручання у внутрішні справи української держави, не може бути предметом міжнародних переговорів.

 

У той час, коли українська влада і лідери провідних держав світу докладають максимум зусиль для того, щоби врегулювати ситуацію, окремі народні депутати України та олігархи активно втікали за кордон.

 

У разі можливого введення воєнного стану присутність народних депутатів України під час прийняття вагомих та ключових для держави рішень є надзвичайно важливою. Тому такі дії народних депутатів України у складні для держави часи, безсумнівно, можна трактувати як дезертирство у широкому розумінні цього слова.

 

Водночас втеча українських олігархів, які контролюють стратегічні підприємства та підприємства-монополісти електро-, газо-, тепло-, водопостачання та водовідведення, що мають вирішальне значення для української економіки у разі введення воєнного стану, вчергове демонструє їхнє грабіжницьке ставлення до української нації і держави.

 

Маємо пам’ятати: жоден «мирний план», написаний у кремлі (чи це капітулянтські «мінські домовленості», чи інші московські «мирні ініціативи») не гарантує миру і спокою для України. Лише негайні конкретні кроки влади, спрямовані на захист нації та держави, допоможуть вистояти Україні у цей критичний момент.

 

У зв’язку з загрозою повномасштабного вторгнення Московії, вимагаємо:

 

  1. Позбавити громадянства України народних депутатів України та посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, які без поважних причин виїхали за кордон у період 30 січня – 16 лютого 2022 року і не повернулися, чим порушили присягу державного службовця в умовах триваючої московської воєнної агресії проти України та загрози повномасштабного вторгнення.

 

  1. Ухвалити рішення РНБО України про повернення в державну та комунальну власність стратегічні підприємства та підприємства-монополісти електро-, газо-, тепло-, водопостачання та водовідведення, що належать олігархам, які втекли за кордон у період 30 січня – 16 лютого 2022 року.

 

  1. Позбавити мандатів народних депутатів, які без поважних причин виїхали за кордон у період 30 січня – 16 лютого 2022 року і не повернулися, чим порушили присягу народного депутата в умовах триваючої московської воєнної агресії проти України та загрози повномасштабного вторгнення.

                                                                                         

Прийняте на шістнадцятій сесiї Червоноградської мiської ради восьмого скликання

24.02.2022 року

 

Подано депутатом Б.С. Ліщинським

Поширити: