Червоноградська міська територіальна громада

Львівської області

Альтернатива нових укриттів для гімназії імені родини Луговських.

Альтернатива нових укриттів для гімназії імені родини   Луговських.

У зв’язку з непридатністю підвального приміщення гімназії імені родини Луговських до використання з 10 січня навчальний процес у закладі проводиться дистанційно.
Як повідомив начальник відділу освіти Ігор Гомонко, у даному приміщенні, яке передбачене під укриття, підступають грунтові води, особливо після дощів, мокріють стіни фундаменту, тому нагальною є потреба знайти альтернативу.
Уже практично вирішене питання про перебування учнів 7–8 класів під час повітряної тривоги в одному з церковних приміщень, з 26 січня вони уже навчаються за очною формою. Окрім того, є домовленість про використання міського укриття, але для його повного облаштування потрібен певний час. Вільні підвальні приміщення надала гімназія № 8. Це дало можливість з минулого тижня учням початкових (1– 4) класів навчатися в очному форматі.
Наразі забезпечити повноцінне функціонування підвальних приміщень гімназії імені родини Луговських, за словами Ігоря Гомонка, досить складно. Проблема їх підтоплень існує вже багато років, практично з часу відкриття школи. За останні 10 – 15 років там були замінені всі аварійні ділянки трубопроводів, водомережа, каналізація, теплотраса тощо. Таким чином вдалося просушити підвали, і з вересня по грудень 2022 року ці приміщення використовувалися. Однак, після танення снігу і дощів грунтові води знову піднялись.
Відтак прийнято рішення провести на території школи геологічні дослідження. Є домовленість з виконавцями робіт, які після дослідження нададуть свої висновки і рекомендації.
Поширити: