У зв’язку з російською агресією і запровадженням в Україні воєнного стану у 2022 році з метою забезпечення дотримання правопорядку та безпеки громадян на території Червоноградської територіальної громади Червоноградський районний відділ поліції ніс службу цілодобово у посиленому режимі. Фіксувалося чимало звернень громадян, які стосувалися ідентифікації та встановлення конкретних осіб, підозрілої техніки, незрозумілих позначок і поміток.
Так, за минулий рік поліцейські офіцери, які обслуговують Соснівський, Гірницький, Сілецький та Волсвинський старостинські округи склали 210 адміністративних протоколів, з них 115 адмінпостанов щодо забезпечення громадського порядку, а 95 протоколів пов’язаних з дотриманням правил дорожнього руху. Зареєстровано 320 звернень громадян на лінію “102” та 603 усних звернень громадян. Поліцейські офіцери громад проводили зустрічі у загальноосвітніх та дошкільних закладах і розповідали дітям про те, як поводитися в разі виникнення тих чи інших надзвичайних ситуацій. У порівнянні з 2021 роком, як зазначив старший лейтенант поліції Святослав Турко, кількість адміністративних та кримінальних правопорушень на території обслуговування суттєво зменшилася, що свідчить про довіру громадян до працівників поліції і ефективність проведених профілактичних заходів з населенням.
Дільничі офіцери відділу первенції Червоноградського районного відділу поліції минулого року розкрили 118 кримінальних правопорушень ( з них 37 проступків і 81 злочин), склали 837 адміністративних протоколів, 12 особам встановлений адміністративний нагляд. За словами старшого дільничного офіцера Володимира Познякова, працівники поліції підтримували тісний зв’язок з керівниками тих освітніх закладів, де розміщуються внутрішньо переміщені особи, зважаючи на те, що значна частина з них відноситься до категорії соціально неблагонадійних. Відтак неодноразово доводилося виїжджати за місцем виклику і відповідно реагувати на ті чи інші правопорушення.
Серед найбільш актуальних питань, які потребують відповідного реагування і вирішення – стихійна торгівля, на ліквідацію якої затрачаються значні сили та ресурси працівників поліції, зауважив поліцейський офіцер громади Євген Бродюк.
Про необхідність визначення місць для перебування осіб, які перебувають в стані алкогольного сп’яніння та осіб без визначеного місця проживання йшлося у виступі тимчасово виконуючої обов’язки старшого інспектора з превентивної діяльності відділу превенції Тетяни Микитко.
Загалом основні зусилля працівників поліції зосередженні на профілактиці, протидії, запобіганні злочинності, тісній співпраці з мешканцями, розумінні того, що лишень спільними зусиллями ми можемо зробити життя нашої громади комфортним та безпечним.