Червоноградська міська територіальна громада

Львівської області

Все, що ви хотіли знати про звіт директора КП «Червоноградводоканал».

Все, що ви хотіли знати про звіт директора КП «Червоноградводоканал».
24 червня під час чергового засідання сесії Червоноградської міської ради депутати заслухали і проголосували за звіт директора КП «Червоноградводоканал» Володимира Солдата. Оскільки у червоноградців є скарги на якість питної води, під час звіту директор розповів, які заходи вживає підприємство, аби вирішити цю проблему.

Про заміну труб.  Минулого року підприємство замінило 3450 метрів старих металевих водопровідних труб на сучасні поліетиленові. Зокрема, здійснено капітальний ремонт водогону по вулицях Івасюка, Будівельна, Сокальська, Промислова, замінено водопровід до шахти «Лісова». Відтак кількість аварій на водопровідних мережах суттєво зменшилась (у 2019 – 347, в 2020 - 312). Заторів каналізаційних мереж також поменшало, оскільки працівники підприємства здійснюють профілактичний промив каналізації.

Про те, як майбутня реконструкція водопроводу вплине на якість води. На початку червня КП «Червоноградводоканал» стало переможцем тендеру на реконструкцію магістрального водопроводу Бендюзького водозабору від села Бендюга до Червонограда, протяжністю 2,7 км. Керівник підприємства Володимир Солдат запевняє, що після запуску станції знезалізнення (будівництво якої на завершальному етапі), впродовж трьох місяців буде здійснено реконструкцію водопроводу від насосної станції другого підйому  Бендюзького водозабору до Червонограда. Відтак залишиться замінити 700 метрів найбільш аварійних ділянок на вулицях Івасюка, Мазепи та Корольова і тоді вода від водозабору до міста транспортуватиметься по поліетиленових трубах, що суттєво  покращить її якість. Замінити всі мережі одразу немає можливості, зауважив під час звіту Володимир Солдат, адже на це необхідно 220 млн грн.

Чи збитковим є підприємство і чи отримують премії його працівники?

Ще кілька років тому КП «Червоноградводоканал» мало величезні борги та податкові штрафи, але завдяки зусиллям керівництва воно стає прибутковим (за 2020 рік підприємство заробило 919 тис грн). І в той же час ані керівник, ані працівники КП «Червоноградводоканал» премій не отримують. До слова, ДП «Львіввугілля» боргує водоканалу 9 млн грн і наразі вплинути на цю ситуацію не вдається.

І про тариф. Попри те, що тариф не затверджують депутати міської ради, Володимир Солдат дав пояснення щодо його формування та складових. До слова, тариф на водопостачання в Червонограді не є найдорожчим в області, як запевняють окремі активісти. Вищим він є в Бориславі, Трускавці, Бродах, Городку, Жовкві, Кам’янко-Буській, Миколаєві, Перемишлянах, Пустомитах, Радехові та Сокалі. Окрім того, в діючому тарифі на воду закладена ціна за електроенергію 2,82 грн за КВт/год , а підприємство вже оплачує 3,40 грн за 1 КВт/год. Тож лише за місяць ця різниця в тарифах виливається підприємству в мінус 230 тис грн. Періодчно зростає і розмір мінімальної заробітної плати, яку підприємство зобов’язане перераховувати своїм працівникам.

Безумовно, керівництво КП «Червоноградводоканал» розуміє і визнає, що є ще чимало проблем, які потрібно вирішувати. Відтак і працює над реалізацією комплексного підходу для покращення якості питної води.  

Поширити: