Червоноградська міська територіальна громада

Львівської області

У Червоноградському музеї історії релігії представили волинські ікони

У Червоноградському музеї історії релігії представили волинські ікони
13 травня шедеври іконопису Червоноградського музею історії релігії були представлені в музеї Волинської ікони, а вже через місяць в Палаці Потоцьких відбулось відкриття виставки «Між Сходом і Заходом. Релігійний живопис XVIII-XIX ст. з колекції Волинського краєзнавчого музею».

На виставці було представлено 28 творів, різноманітних за сюжетною тематикою та майстерністю виконання, однак поєднує ці твори не лише географічний чинник, а й те, що вони унікально поєднали в собі риси східного й західного християнства.
Серед представлених полотен - копії творів відомих європейських художників - італійців Антоніо да Корреджо та Джовані Баттіста Сальві. Особливу увагу привертають копії чудотворних ікон - Римська ікона Богородиці та Почаївська ікона Богородиці.
До слова, на презентацію завітали не лише поціновувачі мистецтва, а й представники райдержадміністрації, районної та обласної рад. Неперевершену концертну програму подарували авдиторії викладачі Червоноградської школи мистецтв Зінаїда Важнова, Валерія Білань та Ольга Янчук.
По завершенню урочистої частини презентації, завідувачка Музею волинської ікони Тетяна Єлісєєва провела для усіх гостей екскурсію виставкою та розповіла про цікаві факти представлених полотен.
Поширити: