Червоноградська міська територіальна громада

Львівської області

Економічні та бізнесові пріорітети справедливої трансформації.

 Економічні та бізнесові пріорітети справедливої трансформації.
Питання бізнесу та економічного розвитку Червоноградської міської територіальної громади розглядали учасники консультаційної зустрічі, яка відбулася в рамках проєкту “Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України”. Однією з головних цілей цього заходу була ідея напрацювати положення, які дадуть можливість не лише залучати у наш регіон інвестиції, а й ефективно їх використовувати.

Сьогодні держава не готова створювати робочі місця, принаймні не в такій кількості в якій вони потрібні, - констатував заступник декана Києво-Могилянської бізнес-школи Едуард Мальцев. Тому потрібне сприяння приватного бізнесу, який би погодився прийти в регіон, конкретну громаду. А громада, у свою чергу, повинна представити себе, свою територію таким чином, щоб бізнес вкладав у її розвиток свої кошти. 

  Під час робочої зустрічі часники мали можливість попрацювати в робочих групах і визначитися зі своїм баченням майбутнього Червонограда, виокремивши при цьому найактуальніші проблеми і першочергові завдання. В ході панельної дискусії обговорювалося питання про роль інфраструктури у розвитку Червоноградської громади. Як зазначила експертка проєкту Наталія Бойко, зважаючи на зручне географічне розташування Червонограда, необхідно розвивати можливості транскордонної співпраці, що дасть можливість залучити у наш регіон додатково серйозний фінансовий ресурс. Особливу увагу слід звернути на розвиток агропромислового комплексу, який має велику перспективу. При цьому потрібно також зробити аналіз трудових ресурсів, чи задовольнятимуть вони потреби бізнесу, який прийде на нашу територію.

   Ідея створення Індустріального Парку в Червонограді набирає усе конкретніших рис. Вона уже втілена в конкретний проєкт, який учасникам зустрічі представив один з його співавторів Андрій Білий. Розташовуватиметься він по вул. Промисловій у Червонограді і складатиметься, зокрема, з виробничо-складського комплексу. Завдання полягає у тому, аби забезпечити цю інфраструктуру охороною, обладнанням, логістикою, щоб виробничник мав приміщення європейського рівня з довготривалою орендою і можливість здійснювати свою діяльність.  Основною метою ІнПарку є трансформація локальної монопрофільної економіки у мультипрофільну, де функціонуватимуть багато різних підприємств.

   Про перспективи розвитку логістичного хабу на території Червонограда розповів Генеральний директор компанії Ekol Україна Андрій Голімбовський, який зауважив, що наш регіон може бути цікавим для діяльності багатьох бізнесових структур.

   Відтак за підсумками проведеного учасниками зустрічі опитування, визначено декілька основних положень.

   Червоноград має бути ?

  • Шахтарським містом – 8%.
  • Диверсифікованою агломерацією – 40%.
  • Промисловим центром – 58%.

  Хто має створювати нові підприємства?

  • Держава – 25%.
  • Приватний бізнес – 75%.

  Червонограду потрібні?

  • Зовнішні інвестиції – 83.3%.
  • Раціональне використання внутрішніх можливостей – 62%.

  Які напрямки розвитку вважаєте найперспективнішими для Червонограда?

  • Переробна промисловість.
  • Промислове виробництво.

  Учасники зустрічі одностайно визначилися також із тим, що інвесторам, які приходять на нашу територію потрібна не лише земля, а й трудовий потенціал та сприятливі умови для здійснення своєї діяльності.

 

 

 

 

  

 

 

 

 

          

Поширити: