Червоноградська міська територіальна громада

Львівської області

Стратегічні цілі справедливої трансформації.

Стратегічні цілі справедливої трансформації.

 

   В рамках реалізації проєкту “Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України “ ініційованого Червоноградською міською радою та компанією GIZ, за підтримки уряду Німеччини, відбулося засідання робочої групи з розробки Стратегії/Плану дій справедливої трансформації Червоноградської міської територіальної громади.
   Як зауважив міський голова Андрій Залівський, метою цього заходу є необхідність розробити план дій, в якому напрямку буде рухатися місто в своєму розвитку, напрацювати документ, який ляже в основу майбутньої стратегії Червоноградської громади.
   Про роль і місце муніципального енергоменеджменту в системі справедливої трансформації, потребу його імплементації в нормативну практику Червоноградської громади розповів присутнім консультант проєкту Олександр Шумельда. Він наголосив, що реалізація цієї програми дасть можливість при використанні невеликої кількості бюджетних коштів, які частково покриються за рахунок проєкту GIZ, отримати значну фінансову економію. Таким чином, зекономлені фінансові ресурси можна буде перенаправити на інші цілі і потреби міської громади.
   Актуальною, на думку радника з регіонального розвитку Ігоря Лепьошкіна, є ідея ініційована Червоноградською громадою щодо створення міської Агенції з розвитку. Ця інституція допоможе впроваджувати усі процеси трансформації, зокрема: стимулюватиме поліпшення ділової активності в регіоні, сприятиме бізнесовій діяльності, корегуватиме методику планування та популяризуватиме нашу територію.
   В ході дискусії учасники зустрічі визначили ключові цілі, проблеми, які необхідно вирішити в рамках документу, який би трансформував Червоноградську громаду в сталу громаду розвитку.
- Диверсифікація економіки (позбутися залежності міста від вуглевидобувної галузі, запровадження альтернативних джерел енергії, залучення інвестицій, перекваліфікація, перенавчання населення).
- Переведення міської інфраструктури на нові технологічні рейки, енергоефективні, інноваційні технології.
- Розвиток і вдосконалення функціонування соціальної сфери, запровадження цифровізації (надання послуг населенню за допомогою цифрових технологій).
   Плани реалізації цих напрямків учасники зустрічі  розглянуть на наступному засіданні робочої групи, яке відбудеться 21 листопада.

Поширити: