Червоноградська міська територіальна громада

Львівської області

Постійна депутатська комісія заслухала усі сторони конфлікту Соснівської школи №14

Постійна депутатська комісія заслухала усі сторони конфлікту Соснівської школи №14
13 травня під час засідання постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я, праці та соціальної політики, освіти, культури, духовного відродження, сім’ї, молоді та спорту обговорено конфліктну ситуацію між керівництвом Соснівської школи №14 та батьками, які скаржаться на те, що директор навчального закладу систематично принижує і цькує дітей.

За свідченнями батьків, у спілкуванні з учнями та оцінюванні їхнього зовнішнього вигляду директорка висловлювалася вкрай некоректно і непедагогічно. Батьки запевняли, що керівниця закладу дозволяла собі грубощі й у розмові з ними, ба більше – при них же і принижувала їхніх дітей. Лише звільнення директорки школи, на думку батьків, зможе припинити булінг щодо учнів.

До слова, цього ж дня відбулось засідання Сокальського суду щодо розгляду справи про булінг дітей Соснівської школи №14 зі сторони директора та педагога. Рішенням суду відповідачі (директор та педагог школи) були притягнуті до адміністративної відповідальності за ст. 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення (булінг, цькування учасника освітнього процесу) і на них накладено стягнення у вигляді штрафу. Рішення суду набере законної сили після закінчення строку на оскарження.

Під час засідання комісії директорка школи своєї вини не визнала і запевнила, що голос на аудіозаписах, які зробили учні під час занять і оприлюднили у соціальних мережах, – сфальсифікований, а вона планує оскаржувати рішення Сокальського суду.

Начальник міського відділу освіти Ігор Гомонко зауважив, що, безумовно, зі сторони директорки школи було грубе порушення педагогічної етики і розмовляти так із дітьми в жодному разі не можна. Він закликав усіх дочекатися, коли вступить у силу рішення суду, а тим часом дати можливість і школярам, і педагогам нормально закінчити навчальний рік.

Вислухавши всі сторони, зокрема і батьків, які підтримують керівництво школи, і педагогів, яким стало вкрай складно працювати в таких умовах, комісія ухвалила дочекатися законної сили рішення суду, розробити механізми захисту від булінгу всіх учасників освітнього процесу. У той же час міський відділ освіти триматиме на постійному контролі ситуацію в Соснівській школі №14.

Поширити: