Червоноградська міська територіальна громада

Львівської області

Переселенці знаходять роботу на Червоноградщині

Переселенці знаходять роботу на Червоноградщині
Українці, які змушені втікати від війни, потрохи оговтуються від пережитого і думають про своє майбутнє. Частина з них вирушає за кордон, інші знаходять роботу в громадах, де їм надали прихисток.

Однією з таких є пані Інна. Жінка разом із сином знайшли дах над головою на Червоноградщині. Сім’я рятувалася з Харкова, коли зрозуміли, що залишатися вдома небезпечно. Як повідомили фахівці пресслужби Червоноградської районної військової адміністрації, роботу переселенка знай­шла через посередництво Радехівської районної філії Львівського обласного центру зайнятості. Усе трудове життя, а це понад 24 роки страхового стажу, пані Інна працювала на посадах бухгалтера, економіста, начальника відділу. На час звернення до районної філії актуальні вакансії за цими спеціальностями були відсутні. Проте, незважаючи на попередній досвід роботи, жінка погодилася розглянути можливість працевлаштування на вакансію бармена у місцевому кафе. Фахівці служби зайнятості організували зустріч претендентки на роботу із місцевим приватним підприємцем. Сьогодні жінка вже другий місяць успішно працює барменом в кафе, каже, що роботою задоволена. Працедавець, у свою чергу, отримав від служби зайнятості передбачену чинним законодавством компенсацію витрат з оплати праці за працевлаштування внутрішньо переміщеної особи з місць проведення бойових дій. Вона становить 6500 гривень.

 Додамо, що Червоноградський район прихистив понад 23 тисячі тимчасово переміщених осіб. У Червоноградській РВА нагадують, що філії Львівського обласного центру зайнятості в Червоноградському районі працюють у штатному режимі та допоможуть кожному, хто готовий працювати.

 Контакти:

- Червоноградська міська філія ЛОЦЗ: м. Червоноград, вул. Паркова, 4а, тел. 03249-3-28-68;

- Радехівська районна філія ЛОЦЗ: м. Радехів, вул. Лесі Українки, 33, тел. 03255-2-26-78;

- Сокальська районна філія ЛОЦЗ: м. Сокаль, вул. Святого Володимира, 4, тел. 03257-7-34-35.

Окрім цього, щоденно на сайті Львівського обласного центру зайнятості оновлюють інформацію про наявність вільних робочих місць і вакантних посад. А загалом у Червоноградському районі станом на 25 травня прийнято 23 рішення на відшкодування коштів роботодавцям, які забезпечили роботою внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, Червоноградське міське відділення ЛОЦЗ відшкодувало кошти десятьом роботодавцям за працевлаштування дванадцяти внутрішньо переміщених осіб. Про це інформує Червоноградська районна військова адміністрація.

Такі виплати надаються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні» від 20.03.2022 р. №331.

Крім того, що переселенці на Львівщині самостійно знаходять для себе роботу, то ще 4 тисячі робочих місць створили у переміщених підприємствах. Начальник ЛОВА Максим Козицький повідомив, що в область переїхали 146 підприємств, 88 з них уже працюють. До кінця року в область планують релокувати 300 підприємств і збільшити кількість робочих місць у них до 8 тисяч.

 Коментар Миколи Мисака, заступника міського голови Червонограда:

– Із початком війни з’явилися перші ініціативи і практики переміщення суб’єктів господарювання з територій активних бойових на більш безпечні терени. Звичайно, що Червоноградська міська рада стала активним учасником цього процесу. Перший крок, який був зроблений, – це подання пропозицій для релокацій бізнесу. Ми сформували банк даних про площі, які можна було б для цього запропонувати. В основному вони належать місцевим суб’єктам підприємництва, здебільшого – приватним. Бо комунальним майном в тих розмірах, які б влаштували переміщені підприємства, Червоноградська міська рада володіє мало. Спілкування із охочими пере­нести свою діяльність у наше місто в основному відбувається в телефонному режимі.

У Червоноград також приїжджав радник голови Львівської військової адміністрації Максима Козицького, з яким ми разом ознайомилися з пропонованими площами. В основному запит був на локації, які розташовані в селі Острів. Туди свого часу вирішили перемістити свою роботу три суб’єкти підприємництва. Площі, які вони зайняли на умовах оренди, належать Спільному товариству у формі ТзОВ «Київ-Захід». На перших порах суб’єкти, яких ці локації зацікавили, зважаючи на зрозумілі обставини, переживання, не особливо афішували свій переїзд. Зараз ми вже маємо з ними налагоджений контакт. Суб’єктом, який себе однозначно трактує як такий, що надалі планує здійснювати свою діяльність на наших теренах, є товариство з обмеженою відповідальністю «Маресто Україна». Воно торгує професійним обладнанням для громадського харчування.

Два інших суб’єкти – це товариства з обмеженою відповідальністю «Бар-Ком» із Києва та «Хеч Тек Україна», що з Баришівки на Київщині. Перше займається торгівлею продуктів харчування та надає логістичні послуги, друге – промисловим інкубаційним обладнанням. Змінювати своїх юридичних адрес вони наміру не мають, адже ситуація частково стабілізувалася. Тобто вони відновлюватимуть свою роботу за основним місцем розташування. А Червоноград розглядають як місце для розширення своєї діяльності. На цей час у Червоноградської міської ради налагоджений контакт з цими трьома підприємствами. Із проханнями чи проблемами вони не зверталися. Підприємство «Маресто Україна», яке перемістилося до нас з Києва, декларує 130 працівників. Спілкування з ними було минулого тижня.

Відповідно до Бюджетного кодексу, якщо зміна юридичної адреси суб’єкта господарювання відбувається протягом звітного року, то на виконання податкових зобов’язань це не впливає. Тобто до кінця цього року релоковані підприємства сплачуватимуть податки і виконуватимуть податкові зобов’язання за попереднім місцем реєстрації. Перере­єстрація, здійснена цього року, відобразиться у виконанні податкових зобов’язань вже з наступного року.

Наразі нових конкретних запитів на перенесення бізнесу в Червоноградську громаду немає, але постійно є такі, що цікавляться можливостями, які можемо їм надати. Наприклад, буквально в цей понеділок зверталося підприємство з Маріуполя, яке працює в галузі харчової промисловості. Вони надіслали свій запит. Для роботи їм потрібно площу орієнтовно 400 квадратних метрів, електрична потужність 600 кіловат на годину, водопостачання та водовідведення, інше. Пропозицію для них ми вже готуємо і найближчими днями надамо.

Марія Кречківська

Матеріал підготовано за підтримки Української Асоціації Медіа Бізнесу.

 

Поширити: