Червоноградська міська територіальна громада

Львівської області

Виїзна нарада щодо актуальних питань супроводу внутрішньопереміщених осіб

 Виїзна нарада щодо актуальних питань супроводу внутрішньопереміщених осіб

Відповідно до наказу голови Львівської обласної військової адміністрації на Львівщині створено робочу групу для надання медикопсихосоціальної допомоги внутрішньо переміщеним особам. До її складу входять керівники департаментів ЛОВА, фахівці, які займаються питаннями ВПО.

   24 травня у Червонограді відбулася виїзна нарада щодо актуальних питань супроводу ВПО, а також питань освітнього, медичного, психологічного характеру.    

Організаторка даної зустрічі, радник голови Львівської обласної військової адміністрації Галина Бордун наголосила на тому, що група займається аналізом напрямків діяльності закладів охорони здоров’я, освіти, визначає їх потреби і пріорітетні завдання, розробляє стратегію заходів, що стосується питань культури, систематизує соціальні запити, які сьогодні є найбільш затребуваними. А також акцентує свою увагу на тих питаннях і проблемах, які є найбільш актуальними для даної категорії громадян.

   На сьогоднішній день, за словами виконувача обов’язки Департаменту соціального захисту  населення  Романа Андреса в області проживає 270 тисяч внутрішньо переміщених осіб,  240 тисяч з них отримали відповідний статус. У Червоноградському  районі  зареєстровано 16 тисяч ВПО,  з них 7 тисяч працездатного віку. Натомість, лишень 414 осіб зголосилися, що їм потрібна робота. “Виклики, які були на початку війни і які є сьогодні різні, - зазначив він.- Якщо раніше, як правило,  приїжджали мами з дітьми, люди, котрим потрібно було пережити у нас короткий період часу, далі вони вирушали в інші міста чи за кордон. Нині ситуація змінилася. Сьогодні приїжджають ті, хто з тих чи інших причин раніше не зміг виїхати, це здебільшого одинокі, літні люди. На жаль, є чимало таких, хто провадив асоціальний спосіб життя. З ними працювати набагато важче. Виклики змінюються, і ми повинні бути мобільними у цім плані“.

   Територіальні громади, зокрема заклади освіти, стали прихистком для внутрішньо переміщених осіб. За словами представниці Департаменту освіти і науки Лесі Томаневич,  Міністерством  розроблені відповідні рекомендації, як приймати дітей переселенців, напрацьована стратегія, яка полягає у тому, щоб діти, які до нас приїжджають, навчалися, ходили в садочки. Це дасть можливість їх батькам зосередитись на пошуку роботи.

Поширити: