Червоноградці можуть пишатися тим, що мають свою перлину історико-культурної спадщини, якою є філія Львівського музею історії релігії, що знаходиться в Палаці Потоцьких. Як розповіла її завідувачка Галина Гриник, увесь світ шокований знищенням росіянами українських музеїв і пограбованими колекціями. «У перші дні війни ми демонтували експозицію та виставки і були закриті для відвідувачів, але уже в березні відновили свою роботу. Сьогодні в Червонограді багато внутрішньо переміщених осіб і, зрозуміло, багато з них приходить у музей, щоб пізнати наш край і поспілкуватися”.
Загалом, фондова колекція музею налічує близько 20 000 експонатів (16 груп зберігання та науково-допоміжний фонд). Без перебільшення, унікальною є колекція ікон ( майже 800 одиниць). Одна з найдавніших і найцікавіших є ікона ”Вознесіння” датована 16 століттям. Широко представлена скульптура (близько 200 одиниць збереження). Найбільш відомими з-поміж них є увіковічнені постаті слов’янських просвітителів Кирила та Мефодія (17 століття). Відомий український мистецтвознавець, директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький свого часу сказав, що аналогів цим скульптурам немає. Є в музейній збірці керамічні роботи усіх майстрів Червоноградського гончарного осередку.
«Рідко при яких музеях, – зазначила Галина Гриник, – є реставраційні майстерні. У нас така є, і запевняю вас, реставратори музею, без перебільшення – наша гордість. Вони відновлюють предмети сакрального мистецтва, дають їм друге життя»
Надзвичайно цікавим місцем, яке залюбки відвідують червоноградці та гості нашого міста є підземелля Палацу Потоцьких, які живуть своїм особливим, таємничим життям, овіяним багатьма легендами. Ось уже впродовж 42 років музей історії релігії приймає відвідувачів, знайомить Їх з кращими зразками нашої національно-культурної спадщини. «Разом з тим, – констатує завідувачка музею, – намагаємося демонструвати наші експозиції іншим. Зі своїми виставками ми побували в багатьох куточках України. Однією з останніх була поїздка в Мелітополь, де у краєзнавчому музеї демонструвалася виставка ікон».
Червоноградська філія Львівського музею історії релігії запрошує усіх на святкування Міжнародного дня музеїв. Підготована цікава пізнавальна програма розрахована на людей різного віку і уподобань. У середу, 18 травня, з 14:00 до 16:00 червоноградські гончарі Андрій і Лідія Уляницькі та Роман Гнатів проведуть майстер-клас із створення глиняних виробів, а учасники виготовлять власний виріб і візьмуть його собі на згадку як сувенір.
О 16:00 відбудеться презентація виставки графічних робіт «Україна – край мій Рідний» Сергія Солодкого.
Цього дня музей прийматиме відвідувачів до 18:00. В цей час можна буде оглянути виставки: «На захисті Вітчизни», «Геологічна Україна», «Гончарні осередки ХХI століття», «Червоноградські майстри чорнодимленої кераміки», фотовиставку ”Незалежність без монтажу. Відновленню не підлягає” (фотороботи Романа Данилюка), який зафіксував процес зняття пам’ятника Леніна у Червонограді у 1990 році).
Колектив музею чекає червоноградців та гостей міста, щоб розділити з ними радість свята. Приємних зустрічей і незабутніх вражень.