Червоноградська міська територіальна громада

Львівської області

" Ми за безпечне майбутнє " - новий літературний конкурс для дітей

Умови проведення дитячого літературного конкурсу «Ми за безпечне майбутнє» на протипожежну та техногенну тематику

 1. Загальні положення

 Літературний конкурс «Ми за безпечне майбутнє» проводиться серед дітей різного віку з метою формування у них громадського світогляду і громадської позиції у забезпеченні пожежної та техногенної безпеки в державі, виховання культури безпеки життєдіяльності у молоді.

 1. Основні завдання конкурсу

 Залучення дітей різного віку до вивчення та популяризації правил пожежної й техногенної безпеки, формування у них навичок обережного поводження з вогнем, виховання почуття відповідальності за збереження від вогню та інших надзвичайних ситуацій навколишнього середовища.

 1. Керівництво конкурсом

Загальне керівництво здійснюють ДСНС України та ДПТ України. Інформаційну підтримку надає журнал «Пожежна та техногенна безпека»

 1. Учасники конкурсу

Учасниками конкурсу можуть бути діти віком від 6 до 18 років. Передбачено розподіл учасників на три вікові категорії: від 6 до 10 років; від 11 до 14 років; від 15 до 18 років.

 1. Номінації конкурсу
 2. Художній твір (оповідання, повість, казка, нарис).
 3. Поетичний твір (вірш, поема).
 4. Порядок і термін проведення

Конкурс триватиме від 17 січня 2022 року до 6 травня 2022 року.

 Проводять його в три етапи:

 1-й – районний, міський – з 17 січня по 21 лютого;

2-й – обласний - з 5 березня по 1 квітня;

3-й – Всеукраїнський, (завершальний - у м. Києві) – з 02 квітня по 6 травня.

Для організації та проведення всіх етапів конкурсу на місцях створюють оргкомітети до складу яких входять представники головних управлінь (управлінь) ДСНС України, місцевих організацій Добровільного пожежного товариства України, ЗМІ та інших зацікавлених організацій. Оргкомітети вирішують питання пов’язані з підготовкою і проведенням конкурсу, формують умови проведення регіонального етапу , склад журі. Журі оцінює твори і визначає переможців для участі в наступних етапах.

7.Умови проведення

 Роботи виконуються на теми (на вибір):

 1. Запобігання пожежам від необережного поводження з вогнем;
 2. Захист дітей від пожеж та інших надзвичайних ситуацій;
 3. Робота, навчання й побут професійних пожежників – рятувальників, працівників ДПТ України, дружин юних пожежників;
 4. Історія пожежництва рідного регіону;
 5. Заняття пожежно-прикладним спортом;
 6. Пожежі в побуті та на виробництві, лісові пожежі й на хлібних полях;
 7. Правила поведінки в разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

На 2-й етап подаються роботи тільки переможців 1-го етапу конкурсу до 05 березня 2022 року на адресу: 79000, м. Львів, вул. Підвальна, 6, ГУ ДСНС України у Львівській області.

На кожній роботі, що подається на 2-й етап конкурсу потрібно на звороті вказати: назву роботи, прізвище та ім’я автора, вік, домашню адресу, номер телефону, навчальний заклад  (для школярів та студентів), електронну пошту.

Всі роботи, які подаються на 2-й етап конкурсу від районних оргкомітетів, обов’язково супроводжуються протоколами проведення 1-го етапу конкурсу.

В протоколах потрібно вказати:

- загальну кількість учасників конкурсу;

- перелік надісланих робіт з іменами та прізвищами авторів;

 - коротку інформацію про авторів – переможців конкурсу;

Подані на конкурс  твори, авторам не повертаються. Організатори залишають за собою право використовувати роботи для пожежно-профілактичної діяльності, спрямованої на зміцнення пожежної безпеки в державі та запобігання надзвичайним ситуаціям.

 1. Критерії конкурсних оцінок

Роботи оцінюють за такими критеріями:

 • змістовність;
 • стиль;
 • грамотність викладу;
 • відповідність тематиці;
 • відповідність історичним подіям (для історичних нарисів)
 • оригінальність.
 1. Нагородження учасників

Оргкомітет конкурсу на завершальному (3-му) етапі визначає трьох переможців у кожній віковій категорії в обох номінаціях.

Переможці Всеукраїнського етапу нагороджуються подарунками: за перше місце – на суму до 1000 грн; за друге – до 800 грн; за третє – до 600 грн.

За рішенням журі, можливе заохочення: активних учасників дипломами та подарунками на суму до 200 грн., активних організаторів конкурсу подарунками на суму до 1000 грн. Для отримання подарунків переможцям необхідно обов’язково надати оргкомітету копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера дитини.

 1. Забезпечення проведення конкурсу

ДСНС України забезпечує підтримку в проведенні конкурсу. Добровільне пожежне товариство України забезпечує його організацію, придбання дипломів та подарунків для переможців. Редакція журналу «Пожежна та техногенна безпека» висвітлює та оголошує підсумки конкурсу в журналі.

 

 

Поширити: