Як зазначив Андрій Залівський, всі будинки забезпечені опаленням, а кількість скарг щодо неналежного водопостачання останнім часом зменшилася. «Оскільки завершилася реконструкція двох магістральних водопроводів, відтак планувалося здійснити їх переврізку. Проте спільно з керівником КП «Червоноградподоканал» Володимиром Солдатом було прийнято рішення провести ці роботи після новорічних свят. Щодо прибирання вулиць від снігу, то мешканці могли зауважити, що в місті активно працює комунальна техніка, хоча без певних технічних проблем також не обходиться. Відтак, цьогоріч ми подалися на конкурс, завдяки якому місто може отримати в лізинг чотири одиниці необхідної комунальної техніки.
- Чи дотримується температурний режим у школах і садочках ?
Значна кількість будинків у місті від’єдналася від централізованого опалення, тож розбалансування системи суттєво впливає на обігрів шкіл, садочків, закладів позашкілля. До цієї проблеми додалося й те, що цьогоріч майже у всіх освітніх закладах були встановлені індивідуальні теплові пункти. Під час запуску опалення відбулося налаштування ІТП, тож, можливо, в окремих випадках пропускна здатність через тепловий пункт не відповідає температурним нормам. Ми прийняли рішення догрівати такі приміщення за допомогою радіаторів, щоб підтримувати належний температурний режим.
- Чи є альтернатива хлоруванню води для Червонограда ?
Ми неодноразово обговорювали можливість використання гіпохлориду натрію замість хлорування . Але, наразі, одним із пріоритетів залишається знезалізнення води, і це питання ми повинні вирішити у першу чергу. Йдеться про будівництво станції знезалізнення на Межирічанському водозаборі та заміну чотирьох аварійних ділянок водогону. Коли ми втілимо це в життя, то наступним кроком буде придбання установки для знезараження води гіпохлоридом натрію.
- Чи доцільним і своєчасним було підвищення тарифів на водопостачання ? Чим викликане прийняття даного рішення ?
Це пов’язано зі зростанням ціни на електроенергію. Ми не можемо допустити, щоб наше комунальне підприємство працювало у збиток, адже ці борги потім держава не компенсує. Яскравим прикладом є комунальне підприємство «Червоноградтеплокомуненерго», яке досі має величезні борги через різницю в тарифах. Відтак причини підвищення тарифів на водопостачання більш, ніж об’єктивні причини.
- Фізичне перенесення автостанції в район колишнього залізничного вокзалу створює незручності для мешканців міста. Хто ініціював таке рішення ?
Це питання на сьогоднішній день, на жаль, залишається не вирішеним. В нас були розмови, як з перевізником ТзОВ «Автолайн», так і з Автопарком, аби вони порозумілися між собою та владнали ситуацію. Оскільки це договори між двома суб’єктами господарювання, ми не маємо права втручатися в цей процес. У свою чергу ми скерували вимоги «Автолайну», аби вони привели у відповідність місце, де сьогодні здійснюється посадка-висадка пасажирів. З цього ж приводу, до нас з робочим візитом приїжджав керівник управління транспорту області, який проводив інспекцію та висловив перевізнику свої зауваження. Відзначу, що ця ситуація не стосується міських перевезень, за які відповідає Червоноградська міська рада. Наступного разу ми зустрічатимемось із власником ТзОВ «Автолайн» на предмет наявності у нього всіх дозвільних документів. Перший заступник Дмитро Балко вже скерував запити в усі відповідальні органи, аби врегулювати цю ситуацію.
- Чи всі керівники комунальних підприємств і відділів заслуговують на премії ? І кого з них можна було б депреміювати ?
Що стосується керівників комунальних підприємств, то їх звіти заслуховувалися на сесії міської ради. У мене є зауваження до роботи кожного з них. Відтак, наступного року зміни в контракті з керівниками комунальних підприємств безпосередньо залежатимуть від того, як вони працюватимуть над зауваженнями. Щоправда є методика, відповідно до якої окремим керівникам підприємств ми зобов’язані підвищити заробітну плату. Я, наразі, відтягую цей момент, оскільки може трапиться так, що замість того, щоб зменшити виплати, ми їх збільшимо.
- На якій стадії сьогодні знаходиться будівництво нового моста ?
Щодо будівництва підвісного моста, то не все так добре, як хотілося б. Виправдання власника підрядної організації, яка проводить реконструкцію (мовляв, усі працівники в них на лікарняному) є доволі сумнівними. Будемо радитися з депутатами , чи розривати з виконавцем робіт угоду і оголошувати новий, уже третій тендерна реконструкцію моста.
- Коли у Червоноградській міській лікарні буде ангіограф?
29 жовтня завершився аукціон із закупівлі систем ангіографів, який провело ДП "Медичні закупівлі України" Міністерства охорони здоров‘я. Нам пообіцяли, що до березня медичне устаткування мають доставити в Червоноградську центральну міську лікарню. Головний лікар Ігор Грондзаль вже тривалий намагається залучити фахівців, які б пройшли стажування в роботі з цим медичним обладнанням.
- Як Ви поясните ситуацію, коли керівника Соснівської міської лікарні, якого звинувачували у тому,що він призвів до величезних боргів на підприємстві, було знову призначено на керівну посаду ?
Свою позицію, яка, до слова, була відверто негативною, я одразу висловив новопризначеному керівнику Юрію Кінаху. Чому ж тоді я підписав з ним контракт? Тому що конкурс двічі не відбувся, а лікарня не може бути без очільника. Під час чисельних зустрічей з колективом лікарні я говорив: ,, Якщо ви знайдете кандидатуру, яка влаштує колектив - я готовий допомогти цій людині, не зважаючи на те, подобається вона мені чи ні’’. Я пішов назустріч, оскільки потім виглядало би так, що я не дослухаюся до колективу і не сприймаю іншої точки зору. Однак, з іншого боку, тут є незначний позитив, адже тепер і правоохоронні органи, і аудитори матимуть з кого спитати. Після нашої розмови з Юрієм Кінахом , він хотів писати заяву на звільнення і йти з посади. І кого в такому разі треба було призначити керівником на час проведення нового конкурсу? Тож я попросив Юрія Кінаха, щоб він і надалі виконував обов’язки директора Соснівської лікарні. На останній зустрічі, яка відбулася з депутатами, за присутності адміністрації лікарні та профспілки було прийнято рішення - до 20 лютого керівник Юрій Кінах та його заступники мають показати результат. В іншому випадку на них очікують радикальні кадрові рішення.
- У які терміни буде відкрито спорткомплекс «Шахтар»?
21 грудня надійшло повідомлення, що наша заявка на отримання сертифіката про готовність об’єкту СК «Шахтар» до експлуатації - прийнята. Впродовж п’ятнадцяти днів нам мають повідомити щодо його погодження . У разі позитивного результату, ми відкриємо спорткомплекс, проте наразі без басейну, оскільки зараз триває монтаж обладнання для підігріву води.. Підрядна організація, яка виконує реконструкцію внутрішніх систем водопостачання та нагріву води чаші басейну обіцяє завершити всі роботи у березні 2022 року.
- Гірницька школа. Коли завершиться її реконструкція і коли діти відновлять навчальний процес?
Моє завдання зробити так, аби діти мали змогу вчитися. Тому спільно з директором школи Наталією Маяк, старостою селища Василем Терехом та керівником відділу освіти Ігорем Гомонком ми підшукали альтернативні варіанти для організації належного освітнього процесу. Як один із варіантів ми запропонували продовжити навчання в Сілецькій школі та ЧЗШ№ 14 у Соснівці. Для довезення дітей планували залучити 5 шкільних автобусів. Натомість батьки учнів під час зустрічі повідомили, що хочуть, аби діти навчались лише в Гірнику. Я пішов назустріч батькам, тож, наразі, приміщення, у яких тимчасово будуть облаштовані класні кабінети приводять у належний стан.
- Які найактуальніші проблеми по селах нашої громади?
Найбільше людей турбує стан доріг і графік руху громадського транспорту. Зараз маємо виконання річного бюджету більше, аніж на 101%. Якщо ДП «Львівугілля» виплатить заборговану заробітну плату шахтарям до новорічних свят, то відсоток перевиконання буде ще більший. І вже у лютому 2022 року ми матимемо змогу розподіляти перехідні залишки на розбудову інфраструктури в сільських громадах.