Із приходом весни та підвищенням температури повітря, все частіше виникають пожежі в екосистемах. Пов’язано це з масовим спалюванням сухої рослинності та її залишками на відкритих територіях. Про це повідомили в департаменті агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації.
Спалювання сухої рослинності часто призводить до займання торфовищ і лісових насаджень. Нерідко при випалюванні стерні, сухої рослинності пошкоджуються полезахисні лісові смуги, виникають великі пожежі, в тому числі і в прилеглих лісових масивах. Аналогічним чином, існує загроза і загоряння житлових будинків.
Відповідно до статті 77-1 КУпАП штраф за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах складає:
✅для громадян: 180 – 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн.);
✅ для посадових осіб: 900 – 1260 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (15300 – 21420 грн.).
Штраф за вищевказані дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, складає:
✅для громадян: 360-720 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (6120 – 12240 грн.);
✅для посадових осіб: 1260 – 1800 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (21420 – 30600 грн.).
Нерідко спалювання трави переростає в неконтрольоване горіння і призводить до важких наслідків, зокрема і з людськими жертвами.
Згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом караються:
✅штрафом від 5400 до 9000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (91800 до 153000 грн.);
✅або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років;
✅або позбавленням волі на той самий строк.
Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки караються:
✅позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
«Незважаючи на численні перестороги, громадяни продовжують проводити такі «прибирання». Суха минулорічна трава – не сміття, а безцінний продукт для покращення родючості ґрунтів, житло і притулок для тварин, створений самою природою. За самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та у складних випадках і кримінальна відповідальність».

 

Поширити: