ЧЕРВОНОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА

ЧЕРВОНОГРАДСЬКОГО РАЙОНУ

Львівської області

Двадцять сьома сесія восьмого скликання

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

 

04.05.2023         

м.Червоноград

1817

 

 

 

Про звернення Червоноградської

міської ради Львівської області до

Президента України, Прем’єр -Міністра України, Кабінету Міністрів України, Верховної ради України, Міністерства юстиції України, Державної кримінально-виконавчої служби України, Львівської обласної ради, Львівської обласної військової адміністрації щодо залучення осіб, позбавлених волі, до видобування вугілля на базі  ПрАТ «Шахта «Надія»

 

 

 

       

Керуючись ст.ст. 140,144 Конституцiї України, Законом України «Про мiсцеве самоврядування в Українi», та враховуючи звернення старости виконавчого комітету Червоноградської міської ради (м. Сонівка) від 03.05.02023року № вих.СО/565-2023 Червоноградська мiська рада,-

 

В И Р I Ш И Л А:

 

  1. Прийняти звернення Червоноградської мiської  ради  до начальника Департаменту с питань виконання кримінальних покарань Державної кримінально-виконавчої служби України щодо реалізації ініціативи  використання праці осіб, засуджених до позбавлення волі на  ПраАТ «Шахта «Надія», що додається.
  2. Направити прийняте звернення Президенту України, Прем’єр - Міністру України, Кабінету Міністрів України, Верховній Раді України, Міністерству юстиції України,  Державній кримінально-виконавчої службі України, Львівській обласній раді,  Львівській обласній військовій адміністрації.
  3. Контроль за виконанням рiшення покласти на постiйну депутатську комiсiю з питань депутатської дiяльностi, забезпечення законностi, антикорупцiйної полiтики, захисту прав людини, сприяння децентралiзацiї, розвитку мiсцевого самоврядування та громадянського суспільства, свободи слова та інформації (Майданович С.В.)

 

 

Мiський голова                              (підпис)                            Андрій  ЗАЛІВСЬКИЙ

Президенту України

 Прем’єр - Міністру України

Кабінету Міністрів України

 Верховній Раді України

Міністерству юстиції України

 Державній кримінально-виконавчої службі України

Львівській обласній раді

 Львівській обласній військовій адміністрації

 

 

Звернення

Червоноградської міської ради Львівської області до Президента України, Прем’єр -Міністра України, Кабінету Міністрів України, Верховної ради України, Міністерства юстиції України, Державної кримінально-виконавчій служби України, Львівської обласної ради, Львівської обласної військової адміністрації, щодо залучення осіб, позбавлених волі, до видобування вугілля на базі  ПрАТ «Шахта «Надія»

 

 

Ми, депутати Червоноградської міської ради, висловлюємо велику стурбованість ситуацією, що складається для мешканців  в м. Соснівка  Червоноградської територіальної громади.

 На вимогу мешканців м.Соснівка, трудового колективу  ПрАТ “Шахта “Надія” звертаємось до Вас за допомогою у вирішенні проблеми, яка обурює мешканців, а саме: реалізація ініціативи шахти, відповідно до якої до виконання робіт на вище зазначеному підприємстві мають бути залучені особи, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі. 

          Відповідно до підтвердженої на даний час інформації, Міністерству енергетики та Міністерству юстиції невідомо про такий “пілотний проєкт”, про що свідчать їхні офіційні відповіді на звернення громадян. Виникає питання: чиєю ініціативою є цей “пілотний проєкт” та на якій підставі шахта планує реалізувати неіснуючий нібито проєкт міністерств?!

         Також невідомо, за якими статтями та частинами статей ув’язнені особи, яких збираються залучити до робіт на ПрАТ "Шахта "Надія", є засудженими.

        Важливо взяти до уваги також думку трудового колективу підприємства, який стурбований спільним перебуванням на робочих місцях із засудженими особами. Загрозою для шахтарів є можливе порушення ув’язненими правил технічної безпеки, як через недостатню кваліфікацію для виконання робіт, так і можливість умисних дій з метою організації втечі тощо. Також загрозою для шахтарів є перебування у спільному закритому обмеженому просторі з особами із потенційно наявними небезпечними захворюваннями (наприклад, туберкульоз).

       Зі слів адміністрації відомо, що із залученням засуджених, підприємство планує продовжувати свою господарську діяльність із вуглевидобування ще орієнтовно 3-4 роки, працюючи на шахтних полях під с.Стриганка Червоноградського району Львівської області. 

      Проте є загроза, що вуглевидобування вестиметься також під територією міста Соснівка. Наслідки попередньої підробки шахтою території міста вже дають про себе знати: провали каналізаційних колекторів, тріщини в житлових будинках та спорудах, порушення водопровідної та каналізаційної систем, підтоплення території міста тощо. 

      Під час зустрічі з громадянами міста Сергій Троцько, який представився радником директора ПрАТ “Шахта “Надія”” повідомив, що залучення ув’язнених до видобування вугілля є потрібним, оскільки на шахті не вистачає людського ресурсу, однак у Філії Центру зайнятості ЛОЦЗ на Червоноградщині  немає жодної вакансії шахтаря для ПрАТ “Шахта “Надія””, що означає, що керівництво підприємства навіть не намагалось набрати додаткових людей у робочий колектив. 

      Погіршує ситуацію і мобілізація працівників, однак, як зазначив Народний депутат України Бондар Михайло:  “Своєчасне оформлення та дотримання законного бронювання працівників шахт може забезпечити стабільне їх функціонування, а державі - енергетичну незалежність в умовах воєнного стану”. 

      На жаль, у соснівчан вже був гіркий досвід, коли до будівництва Центральної збагачувальної фабрики залучали ув’язнених осіб. Після цього криміногенна ситуація у місті значно погіршилась.

 

       Враховуючи вищезазначене, повідомляємо про те, що ми категорично проти залучення до роботи на ПрАТ “Шахта “Надія” людей, що відбувають покарання в місцях позбавлення волі і просимо:

1.1. Забезпечити вирішення зазначеного питання з урахуванням позиції та вимог громади;

1.2. Негайного втрутитись в ситуацію щодо бронювання працівників вуглевидобувних підприємств, які включені до Переліку підприємств, установ, організацій, які визначені критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. 

 

Прийняте на двадцятій сьомій  сесiї Червоноградської мiської ради восьмого скликання

        04  травня  2023 року

 

Номер рішення 1817
Дата прийняття рішення 2023-05-04
Чинність Чинне
Галузь Звернення
Скликання 8
Номер сесії 27
Приєднані файли:
№1817 ЗВЕРНЕННЯ Ріш.ЧМР-2023 нове.rtf
Поширити: