ЧЕРВОНОГРАДСЬКА МIСЬКА РАДА

Львiвської областi

восьма сесiя восьмого скликання

Р I Ш Е Н Н Я

     

25.05.2021

м.Червоноград

№493

 

 

 

 

Про звернення Червоноградської  мiської

Ради щодо до  Президента України,

Верховної Ради України та

Кабінету Міністрів України

скасування нововведень в оформленні

та призначенні субсидій

 

 

 

Керуючись ст.ст. 140,144 Конституцiї України, Законом України «Про мiсцеве самоврядування в Українi», Червоноградська мiська рада,-

 

 

В И Р I Ш И Л А :

 

  1. Прийняти звернення Червоноградської мiської ради  до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо скасування нововведень в оформленні та призначенні субсидій.

 

 

  1. Направити звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

 

3.Контроль за виконанням рiшення покласти на постiйну комiсiю з питань депутатської дiяльностi, забезпечення законностi, антикорупцiйної полiтики, захисту прав людини, сприяння децентралiзацiї, розвитку мiсцевого самоврядування та громадянського суспiльства, свободи слова та iнформацiї  (Майданович С.В.)

 

 

 

Секретар ради                                                                           Олександр ГРАСУЛОВ

 

 

 

 

Президенту України

 

Верховній Раді України

 

 

Кабінету Міністрів України

 

 

Звернення

Червоноградської  мiської ради

Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо скасування нововведень в оформленні та призначенні субсидій.

 

 

14 квітня 2021 року Кабінет міністрів України ухвалив антисоціальну  Постанову № 420 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою з 1 травня 2021 року вводиться новий порядок оформлення субсидій в Україні.

Відразу після опублікування цієї постанови, Європейська солідарність висловила свою категоричну незгоду із бажанням влади Зеленського позбавити людей права на субсидії.

Нагадаємо, що саме у 2015 році при президенті Порошенку була проведена масштабна реформа системи субсидій. Основна ідеологія цих змін – субсидію можна було оформити легко і швидко. З того часу всі субсидії перепризанчались автоматично, без подання нових заяв і декларацій.

Але з приходом команди Зеленського, ситуація для українців почала погіршуватися. Про це яскраво свідчать цифри. У «піковий» 2017 рік субсидії отримували біля 7 млн. домогосподарств. Із державного бюджету в той рік було виділено 72,4 млрд. грн.

В опалювальний період 2020-21 роки субсидії отримували лише 2,9 млн. домогосподарств. При цьому з державного бюджету України на 2021 рік передбачено було лише 36,6 млрд. грн.

Ціни на комуналку, газ, електрику для населення порівняно з 2017 роком суттєво виросли, а кількість людей, що отримують соціальну допомогу у вигляді субсидій зменшилася більш ніж вдвічі.

До влади прийшла команда, яка почала тотальний наступ на соціальні права українців. І постанова Уряду Зеленського про новий порядок оформлення субсидій – лише продовження цього процесу.

Уряд серед іншого ухвалив рішення, що:

всі субсидіанти мають з 1 травня подати заново заяви і декларації про доходи/видатки до управлінь соцзахисту, змусивши біля 3 млн осіб подавати новий пакет документів в управління соцзахисту. Особливо цинічним це виглядає під час пандемії, коли потрібно дотримуватися жорстких правил безпеки, масочного режиму, уникати скупчень людей тощо..

Дійшло до того, що люди займали черги з 5 годин ранку щоби лише вперше потрапити на прийом по оформленню субсидій. В інших містах, громадян записували у черги аж на вересень!!! Це означало, що 5 місяців вони би не отримували субсидій.

Уряд не провів належної розяснювальної роботи, не забезпечив місцеві органи влади всім необхідним для старту переоформлення субсидій.  В управліннях соцзахисту до цього часу немає нових форм заяв і декларацій для оформлення субсидій, які мають заповнювати субсидіанти.

Ще одним цинічним нововведенням Уряду Зеленського була ліквідація комісій місцевих органах влади, які ухвалювали рішення про надання субсидії у спірних ситуаціях, особливих та нестандартних випадках.

На сьогоднішній день до 40% всіх субсидій призначалося саме через рішення таких комісій. Ми прогнозуємо, що через таке рішення значна частина субсидіантів буде просто позбавлене субсидій.

Також, нашу партію обурювало позбавлення субсидій родин, які мають на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує  56750 грн.

Люди відкладали на «старість», на лікування, на ремонти своїх помешкань, поточні несправності, на інші цілі. А тепер влада позбавляла цих людей субсидій і примусить їх сплачувати космічні комунальні послуги за рахунок своїх накопичень.

Розрахунок Уряду Зеленського був простий: хтось не почує, хтось злякається короновірусу, хтось не встигне переоформити субсидію, а у когось просто заберуть субсидію!

Саме тому Європейська солідарність вимагала негайного скасування постанови Уряду щодо нового механізму субсидій. І повернення до запровадженої у 2015-18 роках системи субсидій, в тому числі і переоформлення  всім субсидіантам належних їм допомог автоматичному режимі, без подачі нових заяв і декларацій.

 Під тиском і виконуючи вимоги Європейської солідарності, Уряд вніс суттєві зміни до своїх постанов. І тепер для 85%  по субсидіях субсидіантів вона буде призначена в автоматичному режимі.

До 100 тисяч гривень (із 56750) була збільшений розмір депозитів після якого людина втрачає право на субсидії.

Управлінням соцзахисту надано право, замість місцевих комісій призначати субсидії в особливих випадках, спірних ситуаціях.

На сьогодні є необхідність широкого інформування українців про нові правила оформлення субсидій. Потрібно негайно зняти ажіотаж навколо управлінь соцзахисту і дати можливість фахівцям в автоматичному режимі переоформити субсидії людям на новий термін.

Біля півмільйона українців на думку Уряду мають все ж подати заяви в управління соцзахисту.

З огляду на це, ми депутати Червоноградської міської ради, вимагаємо від Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України негайно:

- надіслати поштою нові форми заяв і декларацій адресно до тих, хто має їх заново подавати;

- забезпечити комфортні умови для прийому громадян, включаючи заходи безпеки від зараження на короновірусу.

- невідкладно також оновити програмне забезпечення місцевих органів влади для автоматичного розрахунку субсидій на новий сезон.

- терміново внести зміни до державного бюджету України 2021 р. з метою збільшення на 10 млрд. грн. видатків на субсидії. Збільшення видатків здійснити за рахунок зменшення фінансування Офісу Президента, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, Офісу Генерального прокурора та зменшення корупційних проектів в програмі «Великого крадівництва».

-  притягнення до відповідальності осіб, які ініціювали внесення на розгляд Уряду постанови, що обмежувала право українців на соціальну допомогу і створила напругу у суспільстві.

 

Прийняте на восьмій сесiї Червоноградської мiської ради восьмого скликання

    25 травня 2021 року

Номер рішення 493
Дата прийняття рішення 2021-05-25
Чинність
Галузь
Скликання
Номер сесії
Приєднані файли:
Поширити: