ЧЕРВОНОГРАДСЬКА МIСЬКА РАДА

Львiвської областi

позачергова сесiя восьмого скликання

Р I Ш Е Н Н Я

 

 

 

20.01.2021

м.Червоноград

№104

 

 

 

 

Про звернення Червоноградської  мiської

ради щодо збiльшення видаткiв на виплату

 пiльг i житлових субсидiй громадянам

 на оплату житлово-комунальних послуг,

придбання твердого та рiдкого пiчного

побутового палива i скрапленого газу

у зв’язку з пiдвищенням тарифiв

 на житлово-комунальнi послуги

 

 

Керуючись ст.ст. 140,144 Конституцiї України, Законом України «Про мiсцеве самоврядування в Українi», Червоноградська мiська рада,-

 

 

В И Р I Ш И Л А :

 

  1. Прийняти звернення Червоноградської мiської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабiнету Мiнiстрiв України щодо збiльшення видаткiв на виплату пiльг i житлових субсидiй громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рiдкого пiчного побутового палива i скрапленого газу у зв’язку з пiдвищенням тарифiв на житлово-комунальнi послуги.

 

2.Направити звернення  до Президента України, Верховної Ради України, Кабiнету Мiнiстрiв України.

 

3.Контроль за виконанням рiшення покласти на постiйну комiсiю з питань депутатської дiяльностi, забезпечення законностi, антикорупцiйної полiтики, захисту прав людини, сприяння децентралiзацiї, розвитку мiсцевого самоврядування та громадянського суспiльства, свободи слова та iнформацiї  (Майданович С.В.)

 

 

 

Мiський голова                                                          Андрiй  ЗАЛIВСЬКИЙ

 

 

Президенту України

ЗЕЛЕНСЬКОМУ В.О.

 

Кабiнету Мiнiстрiв України

ШМИГАЛЮ Д.А.

 

Верховнiй Радi України

РАЗУМКОВУ Д. О.

 

 

Звернення

Червоноградської  мiської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабiнету Мiнiстрiв України щодо збiльшення видаткiв на виплату пiльг i житлових субсидiй громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рiдкого пiчного побутового палива i скрапленого газу у зв’язку з пiдвищенням тарифiв на житлово-комунальнi послуги

 

 

Ми, депутати Червоноградської мiської ради, вимагає негайно збiльшити витрати на субсидiї, якi є найбiльш ефективним та дiєвим ринковим механiзмом захисту найменш захищених верств населення. Порiвняно з 2018 роком обсяг субсидiй зменшився майже удвiчi. Його урiзали з 71-го млрд. грн до 36 з половиною млрд. грн. 

Грошi на збiльшення субсидiй у влади є. Депутати з фракцiї «Європейська Солiдарнiсть» вже подали законопроект, яким пропонують збiльшити витрати на субсидiї на 7 мiльярдiв гривень. Кошти Держбюджету пропонується забрати з видаткiв, передбачених на забезпечення дiяльностi Президента України та Офiсу Президента України, а також Офiсу Генерального прокурора, Нацiональної полiцiї, ДФС України, ДПС України, ДБР та СБУ.

Фiнансування цих органiв було збiльшене не обгрунтовано, а Президент України та Державне Управлiння Справами взагалi отримали найбiльший бюджет за всi роки iсторiї України. Не етично пiд час такої бiди жирувати державним чиновникам – насамперед треба допомоги простим людям.

Нагадуємо, що пiдвищення тарифiв урядами Яценюка i Гройсмана було обумовлено необхiднiстю отримання енергетичної незалежностi вiд Росiї. Тим бiльше, що в 2014 роцi вона знову тиснула на Україну тим, що припинила постачання газу. Але тодi було створено систему надання субсидiй i її розширювали кожного разу, коли приймали рiшення про наступне пiдвищення тарифiв. Це дозволяло захистити найбiднiших i, водночас, зберегти можливiсть купувати газ на європейському ринку, незалежно вiд бажання Москви.

Уряд Зеленського дiє з точнiстю до навпаки. Скасування правила 100 кВт пiльгової електроенергiї б'є в першу чергу по найбiднiших споживачах. Саме по тих, хто з усiх сил намагався вкластися в цей лiмiт i для кого 78 грн. рiзницi були суттєвими.

Влада пiшла на закупiвлю електроенергiї в Бiлорусiї. Але вiдкривати ринок навiть для Бiлорусi небезпечно, бо через Бiлорусь до нас йде росiйська електрика. Крiм цього, бiлоруська АЕС будувалася за росiйським проєктом, на росiйський кредит i росiйською компанiєю "Атомстройекспорт". Це означає, що грошi, що сплачує Україна, йдуть державi-агресору. 

Крiм вiдновлення закупiвлi росiйської електрики через Бiлорусь планується вiдновлення поставок газу з Росiї i це, як стверджують поiнформованi джерела, було головною темою переговорiв Єрмака та Козака в Нiмеччинi. 

Україна довгi роки не мала проблем iз постачанням електроенергiї. Перспектива так званих вiялових вiдключень – це розпис влади у повнiй неадекватностi. Спроба використати результати безгосподарностi для виправдання постачання електроенергiї з Росiї  – це державна зрада, яку не можна допустити.

Постачання газу з Росiї повертає Україну до залежностi вiд росiйської корумпованої газової голки. Скасування такої залежностi за часiв Порошенка є одним з найбiльших здобуткiв десятилiття, тому спроби повернути цю газову кабалу – це перехiд стратегiчно важливої червоної лiнiї. Проти цього має виступити суспiльство i всi здоровi полiтичнi сили.

Не виключено, що закупiвля росiйської електроенергiї та невмотивоване пiдвищення цiни на газ є частиною багатоходiвки, в якiй росiйська агентура спробує повернути Україну в енергетичну кабалу до Москви. Казками про дешевий росiйський газ вони знову намагатимуться посадити Україну на Московську газову голку, врятувати «Газпром» вiд банкрутства i повернути Україну у сферу впливу Кремля.

Минулого разу, коли Росiя надала знижку на газ за Харкiвськими угодами – вона зажадала продовження перебування вiйськової бази флоту у Севастополi. Зрештою за пару рокiв Росiя вже продавали свiй газ Українi дорожче, нiж до Європи, а росiйський Чорноморський флот допомiг окупувати наш Крим.

Протягом чотирьох рокiв президентства Петра Порошенка «Нафтогаз» був не просто прибутковою компанiєю, а головним донором державного бюджету — що, окрiм iншого, дозволяло надавати субсидiї в достатньому обсязi. За два роки Зеленського «Нафтогаз» навпаки став збитковим. I це затягує газовий зашморг Росiї на шиї України та повертає до старих корупцiйних схем часiв Януковича, якi ми зламали.

Звертаємось до Президента, Кабiнету Мiнiстрiв та Верховної Ради України i вимагаємо негайно пiдвищити субсидiї до рiвня достатнього для повної оплати тарифiв найбiднiшими верстами населення України.

 

 

 

 

 

Прийняте на позачерговiй сесiї Червоноградської мiської ради восьмого скликання

20 сiчня 2021 року

 

Номер рішення 104
Дата прийняття рішення 2021-01-20
Чинність
Галузь
Скликання
Номер сесії
Приєднані файли:
Поширити: