Актуальні питання прозвучали під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» в Червоноградській ДПІ

Актуальні питання прозвучали під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» в Червоноградській ДПІ

 

Нещодавно в Червоноградській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На запитання платників відповідала заступник начальника ДПІ - начальник відділу з надання адміністративних та інших послуг Червоноградської ДПІ Світлана Клименко. Під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» переважно звучали питання що стосуються отримання добровільного декларування, отримання податкової знижки та  застосування РРО/ПРРО.

Питання. Хто має право скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням?

Відповідь. Відповідно до абзацу першого п. 3 підрозділу 94 розділу ХХ Податкового кодексу України скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть:

- фізичні особи - резиденти, у тому числі самозайняті особи;

- фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об'єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об'єкти декларування, і які відповідно до Кодексу є чи були платниками податків.

Питання. Чи продовжено строк проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб у зв’язку з введенням воєнного стану?

Відповідь. Строк проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб продовжено до 01 березня 2023 року.

Питання. Які підприємці-платники єдиного податку мають застосовувати касові апарати в 2022 році?

Відповідь. З 1 січня 2022 року підприємці-платники єдиного податку другої – четвертої груп у разі проведення готівкових розрахунків зобов'язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій, крім спрощенців першої групи і фізичних осіб, які продають на ринку вживані речі та продукти власного підсобного господарства.

Питання. Які документи, крім податкової декларації про майновий стан і доходи, має подати фізична особа до контролюючого органу щоб скористатись правом на нарахування податкової знижки щодо суми коштів, сплачених за навчання?

Відповідь. Фізична особа – платник податку на доходи фізичних осіб, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів, сплачених за навчання зобов’язана подати до контролюючого органу разом з податковою декларацією про майновий стан і доходи копії платіжних та розрахункових документів, зокрема, квитанції, фіскальні чеки, прибуткові касові ордери, що ідентифікують надавача послуг і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх отримувача), а також копію договору з навчальним закладом, в якому обов’язково повинно бути відображено заклад освіти – надавача послуг і здобувача освіти – отримувача послуг, вартість таких послуг і строк оплати за такі послуги; довідку про отримані у звітному році доходи; документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення), тощо.

Питання. Чи мають право ФОП – платники єдиного податку першої та другої груп не сплачувати єдиний податок у період воєнного стану?

Відповідь. Тимчасово, з 01 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану на території України, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої та другої груп, мають право не сплачувати єдиний податок.

При цьому такими особами декларація платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, не заповнюється за період, в якому єдиний податок не сплачувався.

Поширити: