Червоноградська ДПІ інформує: Чи оподатковується військовим збором спадщина, отримана фізичною особою – резидентом від іншої фізичної особи – резидента?

Червоноградська ДПІ інформує: Чи оподатковується військовим збором спадщина, отримана фізичною особою – резидентом від іншої фізичної особи – резидента?

 

Червоноградська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області повідомляє, що дохід платника податку фізичної особи – резидента, отриманий від фізичної особи – резидента, яка не відноситься до членів її сім’ї першого та другого ступенів споріднення, у вигляді спадщини (дарунку) включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника та підлягає оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5 відс. від об’єкта оподаткування.

Не підлягає оподаткуванню військовим збором дохід у вигляді вартості майна, успадкованого членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, який оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Нагадаємо, відповідно до п.п. 1.4 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 «Інші перехідні положення» розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються в порядку, встановленому розд. IV «Податок на доходи фізичних осіб» ПКУ за ставкою – 1,5 відс. від об’єкта оподаткування.

Платниками військового збору є особи, визначені ст. 162 ПКУ, зокрема, фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Поширити: