Червоноградська ДПІ повідомляє щодо транспортний податок сплачується за легкові автомобілі, зазначені в Переліку транспортних засобів на офіційному вебсайті Мінекономіки

Червоноградська ДПІ повідомляє щодо транспортний податок сплачується за легкові автомобілі, зазначені в Переліку транспортних засобів на офіційному вебсайті Мінекономіки

 

Відповідно до статті 267 Податкового кодексу України платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в т.ч. нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається Міністерством економіки, виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року Мінекономіки на своєму офіційному вебсайті розміщує перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню.

Відповідно до абзацу 2 пункту 13 Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 №66, у разі відсутності на офіційному веб-сайті Мінекономіки інформації про марку, модель легкового автомобіля, що підлягає оподаткуванню транспортним податком, Мінекономіки за зверненням Державної податкової служби або власника зазначеного автомобіля визначає його середньоринкову вартість та доповнює Перелік легкових автомобілів такою інформацією і розміщує її на своєму офіційному вебсайті.

При цьому, якщо Мінекономіки доповнює Перелік відповідним легковим автомобілем, у тому числі після 1 лютого звітного року, то такий автомобіль є об’єктом оподаткування транспортним податком починаючи з 1 січня податкового (звітного) року.

Поширити: