Червоноградська ДПІ інформує про термін та розмір сплати ЄСВ за I квартал підприємцями за себе

Червоноградська ДПІ інформує про термін та розмір сплати ЄСВ за I квартал підприємцями за себе

 

Законом про Держбюджет на 2022 рік, з 1 січня розмір мінімальної зарплати збільшився до 6500 грн. Відповідно мінімальний місячний страховий внесок з ЄСВ у І кварталі становить 6500 х 22% = 1430 грн. Тож за І квартал 2022 року мінімальна сума ЄСВ до сплати за себе у ФОП, незалежно від системи оподаткування та групи становить 4290 грн (1430*3).

У період дії воєнного стану законодавством надана можливість не сплачувати єдиний внесок. Однак, це є лише правом платника, а не звільненням його від нарахування внеску.

ФОПи–«єдинники» (так само, як ФОП на загальній системі оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства) звільняються від сплати ЄСВ за себе з 1 березня 2022 року.

Відповідно до Закону про ЄСВ платники, які скористаються цією пільгою, розрахунок єдиного внеску у складі податкової декларації не заповнюють за період, в якому відповідно єдиний внесок не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався.

Відтак, нагадуємо 19 квітня 2022 року – граничний термін для підприємців зі сплати ЄСВ за І квартал.

ФОПи повинні сплатити ЄСВ за себе за два місяці І кварталу - січень-лютий у сумі 2860 грн. За березень вони мають право не сплачувати ЄСВ.

Однак, платникам слід знати, у разі прийняття підприємцем рішення про несплату єдиного внеску, страховий стаж для призначення пенсії йому нараховуватися не буде.

До відома: Законом № 2120 передбачено, що на час воєнного стану  штрафів за несплату ЄСВ, як фінансових, так й адміністративних не буде.

 

Поширити: