Червоноградська ДПІ провела тренінг-навчання щодо роз’яснення новацій застосування РРО/ПРРО з 2022 року, проведення кампанії одноразового декларування та декларування доходів, отриманих у 2021 році

Червоноградська ДПІ провела тренінг-навчання щодо роз’яснення новацій застосування РРО/ПРРО з 2022 року, проведення кампанії одноразового декларування та декларування доходів, отриманих у 2021 році

 

У рамках проведення роз’яснювальної кампанії фахівці Червоноградської ДПІ ГУ ДПС у Львівській області провели тренінг-навчання з фізичними особами – підприємцями щодо роз’яснення новацій застосування РРО/ПРРО з 2022 року, проведення кампанії одноразового декларування та декларування доходів, отриманих у 2021 році.

В ході тренінг-навчання присутнім надано практичні поради щодо користування Електронним кабінетом,  роз`яснено  порядок отримання електронного цифрового підпису та надано практичні поради з електронного звітування. Зокрема, надано допомогу у користуванні електронними сервісами ДПС на комп’ютері з доступом до мережі Інтернет, який знаходиться в ЦОП.

Фахівці ДПІ наголосили, що з 1 січня 2022 року є обов'язковим застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки (незалежно від отриманого доходу за попередній рік). Відповідно до вимог п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій або ПРРО не мають застосовувати платники єдиного податку першої групи. У ході тренінгу розглянуто алгоритм застосування РРО/ ПРРО.

Також розповіли про основні аспекти одноразового добровільного декларування, зокрема, хто може скористатися правом та в який спосіб і терміни необхідно подати декларацію та звернули увагу присутніх на тому, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається виключно декларантом в електронній формі.

Окремо акцентували увагу на тому, що з 01 січня 2022 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2021 року та розповіли хто має задекларувати доходи та перелік доходів, які підлягають обов’язковому декларуванню.

Поширити: