Про актуальне на семінарі з Червоноградськими підприємцями

Про актуальне на семінарі з Червоноградськими підприємцями

Про податкову амністію, використання Електронного кабінету, функціонування єдиного рахунку та про порядок застосування з 1 січня 2022 року РРО та ПРРО платниками єдиного податку розповіла під час семінару начальник відділу електронних сервісів Червоноградської ДПІ ГУ ДПС у Львівській області Катерина-Руслана Тхір.

Зокрема, наголосила, що до 1 вересня 2022 року громадяни мають право задекларувати свої активи, з яких раніше не були сплачені податки і збори. За  її словами легалізації підлягають грошові кошти, нерухоме та рухоме майно, майнові права, які знаходяться як на території України так і за її межами. Декларування відбувається шляхом подання одноразової декларації в електронному вигляді через електронний кабінет платника. Після подання такої декларації впродовж 30 календарних днів необхідно сплатити одноразовий збір.

Крім цього фахівець звернула увагу присутніх, що з 1 січня 2022 року застосування РРО та ПРРО буде обов’язковим для платників єдиного податку 2-4 груп, які здійснюють готівкові розрахунки. Водночас зазначила, що не зобов’язані застосовувати касові апарати тільки платники єдиного податку 1 групи. Відповідно підприємцям слід підготуватись заздалегідь та зареєструвати в податкових органах класичний касовий апарат чи його аналог – програмний РРО.

Також посадовець зазначила, які платники мають вести облік товарних запасів, акцентувала увагу платників податків на перевагах застосування касових апаратів та програмних РРО при веденні господарської діяльності, а також детально роз’яснила порядок реєстрації програмних РРО.

Крім того, під час семінару наголошено на перевагах та можливостях використання Електронного кабінету та єдиного рахунку.

Під час семінару платники податків мали можливість задати свої питання та отримати відповіді на них.

 

Поширити: