Червоноградські податківці провели семінар з платниками податків

Червоноградські податківці провели семінар з платниками податків.

 

Червоноградські податківці провели семінар, на якому обговорювали зміни у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій, що набрали чинності у 2022 році та інші новації податкового законодавства.

Начальниця відділу електронних сервісів Червоноградської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Катерина-Руслана Тхір звернула увагу, що з 1 січня 2022 року є обов'язковим застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних РРО платниками єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки. Відповідно до вимог п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України РРО або ПРРО не застосовують платники єдиного податку першої групи.

Ще однією темою проведеного семінару стало інформування щодо новацій, які запроваджуються з введенням в дію Закону України від 03.06.2021 № 1525-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам».

В зв’язку з тим, що проходить кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2021 року, Катериною-Русланою Тхір наголошено  присутнім, коли виникає у платників податків обов’язок подання декларації та роз’яснено, що для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, для використання права на податкову знижку.

Також Катерина-Руслана Тхір розповіла що з 1 січня 2022 року Державною казначейською службою України змінені реквізити рахунків для зарахування платежів до загального фонду державного бюджету.

Крім того, платникам повідомлено про сервіси Електронного кабінету та про особливості одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами активів та надано присутнім друковану продукцію (брошурки та листівки). Наголошено, що можливість на прийнятних умовах задекларувати активи, що придбані за кошти, з яких не сплачено податки, держава запропонувала вперше, тож одноразовим добровільним декларування варто скористатися.

З метою популяризації інформації, розміщеної ГУ ДПС у Львівській області у соцмережах, платникам запропоновано приєднатись до сторінок в Instagram, Telegram, Facebook, YouTube та сайту ГУ ДПС у Львівській області.

Поширити: