Детально про податкову амністію під час «гарячої лінії» у Червоноградській ДПІ

Детально про податкову амністію під час «гарячої лінії» у Червоноградській ДПІ

 

Нещодавно в Червоноградській ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб. На запитання платників відповідала заступник начальника ДПІ - начальник відділу з надання адміністративних та інших послуг Червоноградської ДПІ Світлана Клименко.

Під час телефонного спілкування Світлана Клименко звернула увагу платників, що з 1 вересня 2021 року громадяни мають право легалізувати своє майно: нерухомість, валюту або цінні папери при придбанні або отриманні яких не сплачувалися податки. Надано відповіді на найбільш актуальні питання.

Запитання: що таке одноразове (спеціальне) добровільне декларування?

Відповідь: одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою (визначеною відповідно до п.3 підрозділу 94 Податкового кодексу України – далі ПКУ) належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

Запитання: хто має право скористатися правом на одноразове (спеціальне) добровільне декларування?

Відповідь: скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об'єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об'єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків.

Запитання:  хто не може бути декларантом?

Відповідь: до осіб, які не можуть бути декларантами у одноразовому (спеціальному) добровільному декларуванні, належать:

- Особи, які станом на дату початку періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування є малолітніми/неповнолітніми, або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави, або є особами, дієздатність яких обмежена і над такими особами встановлена опіка/піклування;

- Особи, по відношенню до яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції)відповідно до Закону України від 14 серпня 2014 року №1644-VII «Про санкції»;

- Особи, які за будь-який рік, починаючи з 1 січня 2005 року, подавали або мають подавати декларації відповідно до законів, що визначають чи визначали правові та організаційні засади у сфері запобігання корупції.      

Запитання: які ставки та спосіб розрахунку суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування?

Відповідь: ключове питання – це ставки оподаткування доходів, які будуть задекларовані в рамках амністії. Запропоновано три ставки: 5% загальна ставка, 9% для закордонних активів та 2,5% для декларування активів у вигляді ОВДП. Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6%, 11,5%, 3% відповідно із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

Поширити: