В газеті «Вісник» опубліковано інтерв’ю начальника Червоноградської ДПІ ГУ ДПС у Львівській області Оксани Полтавець : «Декларацію з метою реалізації права на податкову знижку можна подати протягом року»

В газеті «Вісник» опубліковано інтерв’ю начальника Червоноградської ДПІ ГУ ДПС у Львівській області Оксани Полтавець : «Декларацію з метою реалізації права на податкову знижку можна подати протягом року»

Які позитиви запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування, чим зручні у використанні електронні сервіси ДПС та які терміни подання декларації для фізичних осіб, які хочуть скористатися правом на податкову знижку, - на ці та інші питання відповідала начальник Червоноградської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Львівській області Оксана Полтавець.
Доброго дня, Оксано Анатоліївно! На сьогодні у ЗМІ активно обговорюють податкову амністію. Розкажіть, що це?
Доброго дня! Дякую вам за питання, відповім з радістю. Законом України від 15.06.2021 №1539-IX визначено одноразове (спеціальне) добровільне декларування як особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки. Кампанія добровільного декларування триватиме у період з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.
Хто може скористатися одноразовим добровільним декларуванням?
Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання неоподаткованих доходів, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків.
Не можуть бути декларантами особи, які за будь-який рік, починаючи з 1 січня 2005 року, подавали або мають подавати декларації відповідно до законів у сфері запобігання корупції. Також декларантами не можуть бути особи, які є малолітніми чи неповнолітніми або недієздатними, або є особами, дієздатність яких обмежена і над ними встановлено опіку.
Які є способи подання такої декларації?
Одноразова (спеціальна) декларація подається добровільно безпосередньо декларантом  виключно в електронній формі через Електронний кабінет платника.
- На даний час залишається актуальним і питання щодо отримання права на нарахування податкової знижки, щодо суми коштів, сплачених за навчання. Розкажіть коротко про те, які терміни подання декларації для фізичних осіб, які хочуть скористатися правом на податкову знижку та які документи, крім податкової декларації про майновий стан і доходи, має подати фізична особа до контролюючого органу щоб скористатись правом на нарахування податкової знижки, щодо суми коштів, сплачених за навчання?
- Декларацію з метою реалізації права на податкову знижку можна подати протягом року - до 31 грудня 2021 року включно. Фізична особа – платник податку на доходи фізичних осіб, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів, сплачених за навчання зобов’язана подати до контролюючого органу разом з податковою декларацією про майновий стан і доходи копії платіжних та розрахункових документів, зокрема, квитанції, фіскальні чеки, прибуткові касові ордери, що ідентифікують надавача послуг і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх отримувача), а також копію договору з навчальним закладом, в якому обов’язково повинно бути відображено заклад освіти – надавача послуг і здобувача освіти – отримувача послуг, вартість таких послуг і строк оплати за такі послуги; довідку про отримані у звітному році доходи; документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення), тощо.
- Розкажіть ще як і куди подається декларація для фізичних осіб, які хочуть скористатися правом на податкову знижку?
Декларація подається за місцем податкової адреси платника. Вибір способу подання декларації надається громадянину. Це може бути і поштове відправлення і особисте подання декларації. Але такі методи є затратними для платника податків – як у часі, так і фінансово. 
Ми закликаємо громадян подавати декларацію через Електронний кабінет, з використанням електронного підпису. Це дуже зручно. На офіційному вебпорталі ДПС, в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» створено електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи» - цей сервіс надає можливість заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді, а в разі використання права на податкову знижку, – надіслати копії первинних документів. Ще хочу зазначити, що Електронний кабінет безкоштовно надає можливість створення та подання електронних документів до ДПС, листування з органами ДПС, перевірки стану розрахунків, сплати податків для фізичних осіб та інше.
В першу неділю вересня в Україні відзначається День підприємця. Пані Оксано, що побажаєте платникам Червоноградщини?
Найперше побажаю здоров’я та успіхів в професійній діяльності, а також відповідально ставитися до сплати податкових зобов’язань, адже це запорука добробуту держави та усіх її громадян.
Дякую вам за відповіді, до наступної зустрічі.
Поширити: