Про актуальне - під час семінару проведеного в Червоноградській ДПІ

Про актуальне - під час семінару проведеного в Червоноградській ДПІ

 

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування фізичними особами належних їм активів та інші актуальні питання податкового законодавства (застосування РРО, використання Електронного кабінету, податкова знижка та інше) стали предметом обговорення під час семінару, проведеного в приміщенні Червоноградської державної податкової інспекції. Семінар відкрила начальник Червоноградської ДПІ ГУ ДПС у Львівській області Оксана Полтавець, яка докладно розповіла про новації податкового законодавства 2021 року.

Особливу увагу на семінарі приділено початку кампанії одноразового (спеціального) добровільного декларування, яка розпочата з 1 вересня 2021 року та триватиме до 1 вересня 2022 року.

Громадяни України, які мають активи, що не були оподатковані належним чином, можуть добровільно пройти одноразове (спеціальне) декларування, сплатити одноразовий збір та легалізувати такі активи, - повідомила Оксана Полтавець. Ця можливість надана нормами Закону України від 15.07.2021 №1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Оксана Полтавець також роз’яснила учасникам заходу основні аспекти застосування суб’єктами господарювання РРО/ПРРО та розповіла про категорії суб’єктів господарювання, які звільняються від застосування РРО/ПРРО.

Крім того, під час семінару наголошено на перевагах та можливостях використання Електронного кабінету. Повідомлено, що відвідувачам ЦОП, які мають кваліфікований електронний підпис, пропонується робоче місце з доступом до мережі Інтернет, надається практична допомога в користуванні сервісами Електронного кабінету, зокрема щодо заповнення та подання в електронній формі декларації про майновий стан  та доходи за 2020 рік з метою отримання права на податкову знижку.

Семінар пройшов у форматі діалогу, де кожен платник мав змогу отримати вичерпну інформацію щодо застосування норм податкового законодавства на практиці. Під час діалогу з учасниками семінару вирішені і роз’яснені всі питання, що цікавили присутніх.

Поширити: