В Червоноградській ДПІ відбувся семінар щодо новацій податкового законодавства

В Червоноградській ДПІ відбувся семінар щодо новацій податкового законодавства

Нещодавно, в Червоноградській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області відбувся семінар щодо проведення одноразового (спеціального) декларування активів фізичних осіб, застосування РРО, ПРРО платниками єдиного податку та новацій податкового законодавства.

Під час семінару начальник Червоноградської ДПІ Оксана Полтавець розповіла присутнім, що з 1 вересня 2021 року громадяни України матимуть право задекларувати активи, з яких не були сплачені податки, та таким чином легалізувати їх. Ця можливість надана нормами закону про проведення одноразового добровільного декларування. Декларування активів здійснюється виключно за бажанням громадянина, який має право на таке декларування. Це -фізичні особи - резиденти, у тому числі самозайняті особи та фізичні особи – нерезиденти України, які на момент отримання об'єкту декларування були резидентами і які є чи були платниками податків.     

Крім того, під час семінару Оксана Полтавець вкотре нагадала платникам, що РРО або ПРРО зобов'язані застосовувати підприємці-платники єдиного податку другої-четвертої груп, які:

- реалізують технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізують ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

- реалізують лікарські засоби та вироби медичного призначення;

- надають платні послуги у сфері охорони здоров’я.

Під час семінару керівник податкової інспекції розповіла платникам податків про переваги використання програмних РРО, роз’яснила, в яких випадках РРО, ПРРО не застосовуються та про відповідальність суб’єктів господарювання, які зобов'язані проводити розрахунки через РРО (ПРРО), за незастосування РРО або застосування із порушенням встановлених вимог.

Крім того, Оксана Полтавець наголосила платникам податків на дотриманні вимог трудового законодавства роботодавцями, зокрема зауважила, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору та подання до органу податкової служби повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Поширити: