Червоноградська міська територіальна громада

Львівської області

30 липня – Всесвітній день боротьби  з торгівлею людьми

2013 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила               30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Ключовим завданням цього дня є підвищувати рівень поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми і привертати увагу до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей, які постраждали від цього злочину.

Відповідно до законодавства, торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Боротьба з торгівлею людьми є одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини. Верховна Рада України 20 вересня 2011 року ухвалила Закон України «Про протидію торгівлі людьми», в якому визначено основні напрями реалізації державної політики, спрямованої на протидію торгівлі людьми. Торгівля людьми карається законом України за статтею 149 Кримінального кодексу України.

Основними країнами, в яких експлуатують громадян України залишаються Російська Федерація, Україна, Республіка Польща, Республіка Туреччина, ОАЕ тощо.

Слід пам’ятати, що жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти. Якщо Ви або Ваші знайомі вирішили поїхати за кордон:

  • перевірте запропонований контракт на працевлаштування або навчання за кордоном у спеціаліста;
  • зробіть декілька фотокопій паспорту, візи та інших документів, пов’язаних із поїздкою, для Вас та Ваших близьких;
  • підтримуйте постійний зв’язок з родичами під час перебування за кордоном;
  • довіряйте документи лише уповноваженим особам (працівникам прикордонних служб, поліції тощо), ні в якому разі не залишайте свій паспорт у якості застави або «для реєстрації».

Національна безкоштовна ’’гаряча’’ лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, спеціалісти якої надають консультації іноземцям, які перебувають в Україні та українцям, які планують поїхати за кордон, або повернулися в Україну з-за кордону: 0 800 505 501 (зі стаціонарного телефону) та безкоштовний короткий номер  527 (з мобільного телефону). Лінія працює по будням з 10:00 до 21:00 та в суботу - з 10:00 до 18:00.

Національна дитяча "гаряча" лінія, яка працює за безкоштовним номером 0 800 500 225 (зі стаціонарного телефону) та безкоштовним коротким номером 116 111 (з мобільного телефону). Лінія працює по будням з 12:00 до 20:00 та в суботу - з 12:00 до 16:00.

Національна "гаряча" лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми    та ґендерної дискримінації, яка працює за безкоштовним номером 0 800 500 335 (зі стаціонарного телефону) та безкоштовним коротким номером 116 123 (з мобільного телефону). Лінія працює цілодобово.

Поширити: