Наказ розроблено на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 16 квітня 2022 року №457 «Про підтримку окремих категорій населення, яке постраждало у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України».
     Таким чином, починаючи з травня 2022 року, процедура отримання допомоги від держави на проживання внутрішньо переміщеним особам відбуватиметься за чіткою та врегульованою процедурою.
     Отримати допомогу зможуть громадяни, які перемістилися з територіальних громад, що затверджені зазначеним наказом Мінреінтеграції, а також ВПО, у яких житло зруйноване або непридатне внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.
     Нагадаємо, допомога на проживання для ВПО з територій, які постраждали від війни, надається у розмірах:
☑️для осіб з інвалідністю та дітей - 3 000 гривень;
☑️для інших осіб - 2 000 гривень.
Заяву на допомогу на проживання можна подати дистанційно через застосунок "Дія" (в розділі «послуги») або іншим способом:
☑️особисто подати заяву на взяття на облік у статусі ВПО до органів соціального захисту, уповноваженої особи громади чи ЦНАПу;
☑️отримати довідку щодо взяття на облік як ВПО;
☑️особисто подати заяву на отримання допомоги до органів соціального захисту, уповноваженої особи громади чи ЦНАПу.
 
    ► УВАГА! Відповідні рішення Уряду приймаються з урахуванням конкретної військової та соціальної ситуації. Відтак, зазначений документ не є постійною фіксованою нормою. Зміни будуть вноситися в залежності від об'єктивної картини та зони бойових дій.
Поширити: